مکانیزم دوربین های ویدیو چک سالن های ورزشی

مکانیزم دوربین های ویدیو چک سالن های ورزشی
دوشنبه, 01 شهریور 1395 10:37 برای نظر دادن اولین باش! دوربین مداربسته دوربین مداربسته گرگان دوربین مداربسته گنبد لیست قیمت دوربین مداربسته خانه هوشمند خانه هوشمند گرگان خانه هوشمند گنبد ویدئو چک دوربین مداربسته ورزشی

جهت جلوگیری از بروز اختلاف نظر میان داوران و تیم های ورزشی از دوربین هایی با دقت بالا استفاده می شود که در طول جریان یک بازی ورزشی کلیه اتفاقات را ثبت و ضبط میکنند.
حتما تا کنون دیده اید که در بسیاری از بازی های جهانی والیبال که در سالن های مجهز برگزار می شود برای روشن شدن حقیقت در بعضی صحنه ها به تصاویر ضبط شده توسط همین دوربین ها رجوع می شود.

ویدئو چک دوربین ورزشی


مکانیزم این دوربین ها زیاد پیچیده نیست و در اصل وظیفه پردازش و تصویر سازی به عهده نرم افزار است که اگر دقت کرده باشید در بعضی از بازی ها زاویه دید دوربین را تغییر میدهند و صحنه اتفاق افتاده را بازسازی می کنند و به حالت انیمیشن نمایش می دهند.


ویدئو چک دوربین ورزشی
همه این کارها توسط نرم افزار قابل انجام است.

دوربین های ویدیو چک ، دارای فریم بسیار زیاد می باشد که میتوان هر لحظه تصاویر ضبط شده آن را به صورت تک فریم و واضح ملاحضه کرد.

و اما نوع دیگری از ویدیو چک وجود دارد که به کمک تگ های RFID انجام می شود.

ویدئو چک دوربین ورزشی

ساختار این سیستم این چنین است که در زیر لایه های کف زمین بازی ها ، یک تگ به شکل سرتاسری جاسازی می شود . البته تگ ها یک فلز آنتن شکل بسیار نازک هستند که در این سیستم مانند یک ورق فلزی بزرگ در زیر لایه های کف زمین بازی قرار میگیرد.

جدا از جاسازی تگ RFID در لایه های زیرین کف زمین های بازی یک تک نیز در لایه های توپ والیبال نیز جاسازی می شود ، این کار به طوری انجام می شود که توپ از حالت استاندارد خارج نشود و به وزن آن اضافه نشود.
ویدئو چک دوربین ورزشی
در این حالت هر کجا از زمین که این توپ فرود بیاید در سیستم توسط نرم افزار ثبت خواهد شد.

قبلی بعدی
برچسب‌ها
نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.