پروژکتور های آی . ار

پروژکتور های آی . ار
چهارشنبه, 20 مرداد 1395 10:13 برای نظر دادن اولین باش! دوربین مداربسته پروژکتور آی ار

پروژکتور های IR تجهیزات مدرنی برای ایجاد طیف همگنی از نور مادون قرمز در محدوده مشخص هستند که دوربین های مداربسته را قادر به تصویر برداری در شرایط محیطی با نور کم یا در تاریکی مطلق می نمایند. پروژکتور های Led Array  که از کنار هم قرار دادن دریفهای منظم LED (به جای مجموعه ای از دیودهای IR ) طراحی شده اند به همراه یک لنز اپتیکال مناسب، زاویه و فاصله ی مورد نظر کاربر را تحت پوشش قرار خواهند داد.
پروژکتور های IR در کنار دوربین های Day/Night تصاویر دید در شب ایده آلی در اختیار کاربر قرار می دهند. در واقع ترکیبی از سنسور و LED  های IR  تصاویر بسیار مطلوبی با مصرف برق پایین به دست می دهند.

برای دستیابی به بهترین نتیجه از بکارگیری این پروژکتورها ، در ابتدا نیاز به توضیحاتی حول مبحت انتخاب لنز خواهیم داشت. سپس نصب مناسب دوربین و پروژکتور را بررسی می کنیم، و در نهایت تنظیم دقیق و نکات کلیدی مباحث عملیاتی مینماییم.

1-    انتخاب لنز هماهنگ با IR
در هنگام انتخاب لنز برای دوربین مداربسته، لنزی که مجهز به IR باشد نسبت به دیگر لنز ها پیشنهاد می شود. این لنز روی دوربین Day/ Night نصب می شود. تا مسئله تغییر فوکوس دوربین در هنگام استفاده از مادون قرمز را رفع نماید.
لنز های متداول دوربین مداربسته که برای طیف نور مرئی طراحی شده اند زمانی که تحت شعاع تابش مادون قرمز استفاده می شوند، تصویری خارج از فوکوس و ناواضح به دست خواهند داد که حتی پس از تنظیم مجدد لنز به حالت عادی باز نخواهد گشت ولی لنز های IR-Corrected به دلیل عدم وجود  انحراف در نقاط تمرکز از نور مرئی به نور مادون قرمز ، رزولوشن بسیار بالایی در حضور نور مادون قرمز خواهند داشت و تصویر شفافی به دست می دهند.

2-    نصب دوربین مداربسته:
دوربین را در محل مورد نظر نصب کرده، جهت دلخواه تصویر برداری را تعیین کرده و تا جایی که انتظار دارید تا در طول شب تصویر واضحی ببینید آن را زوم کنید. دوربین را به خوبی در زاویه مورد نظر محکم نمایید. همچنین به منوی دوربین رفته و اطمینان حاصل نمایید دوربین حتما در حالت nigh mode  کار می کند، و قادر به تشخیص نور مادون قرمز خواهد بود.

3-    نصب پروژکتور IR
پروژکتور IR  را در نزدیکترین نقظه نسبت به دوربین نصب کنید. در حالی که جهت و زاویه پرتوافکن کاملا موازی با خط دید دوربین باشد. سپس آن را خوب در مکان و زاویه در نظر گرفته شده بپیچانید، به طوری که برای انجام تنظیمات دقیق بعدی آماده باشد.

4-    بررسی اولیه
پروژکتور را روشن نموده و بزرگنمایی لنز دوربین را روی وسیع ترین میدان دید قرار دهید. در این صورت اگر تنظیم دوربین و پروژکتور نسب به هم صحیح باشد قادر به مشاهده قسمت روشن شده و واضحی در تصویر خواهید بود. اگر نه قدم بعدی را دنبال کنید.

5-    تنظیم دقیق
حالا، جهت پروژکتور  را قدم به قدم به صورت افقی و عمودی تغییر دهید  تا روشنایی تصویر به مرکز میدان دید دوربین منتقل شود. سپس پروژکتور را در محل قرارگیری خود محکم نمایید تا نصب کامل گردد.

6-    یکسان سازی میدان دید تحت پوشش
فرض کنیم زاویه تابش پروژکتوری 10 درجه باشد. برای گرفتن مناسب ترین نتیجه بهتر است میدان دید پروژکتور را متناسب با لنز در نظر بگیرید.

7-    منتشر کننده:
در برخی از پروژکتور ها یک تنظیم کننده دستی برای یکسان کردن میدان دید در درون پروژکتور کار گذاری شده. شما می توانید با پیچاندن پیچ کناری، گستره روشنایی پروژکتور را اضافه کرده در حالی که فاصله کمتری را پروژکتور می تواند تحت پوشش قرار دهد.

8-    تنظیم شدت IR
در بعضی از مدل ها ممکن است اگر حتی بعد از تنظیم دستی روشنایی پروژکتور تصویر بیش از حد روشن به نظر می رسد، می توانید Led Power  را از صفحه کنترل داخل دوربین تنظیم نمایید.

توجه روشن گر مادون قرمز نیاز به LED  های IR  با قدرت بالا دارند که اگرچه نامرئی ست ولی می تواند برای چشم انسان خطرناک باشد. لطفا زمانی که دستگاه را روشن کردید به صفحه پرتو افکن خیره نشوید.

قبلی بعدی
برچسب‌ها
نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.